Relaxace v těhotenství

Že se dá rodit v klidu a že porod nemusí být bolest? 

Relaxace v těhotenství

Moje zkušenost

Témata jako meditace, naladění se na sebe a vlastní intuici a tak nějak celkově práce sama se sebou mě zajímají už dávno před otěhotněním, takže když se mi v těhotenství dostala do ruky kniha o hypnoporodu, všechno to hezky zapadalo do sebe. Vnímala jsem to jako něco, co je nám naprosto přirozené, jen se to možná lehce vytrácí, což je podle mě velká škoda.

V těhotenství, a to už budou 2 roky zpátky, byly pro mě naprosto zásadní informace. Bylo to moje poprvé a já nechtěla nic podcenit. Četla jsem kde co, koukala na videa, chodila na kurzy.

O mém začátku si určitě poslechněte podcastovou epizodu Příběhu zrození číslo 13.

Představa, že porod nemusí být bolest, že se dá rodit v klidu a hlavně že se můžu naladit na sebe a miminko a porod si tak užít, mě naprosto nadchla.

V tu chvíli sice bez zkušeností, ale to jsem neřešila. Mým cílem bylo se informovat, důvěřovat svému tělu a celému procesu. Protože jsem chtěla vědět víc, rozhodli jsme se s mým mužem absolvovat i předporodní hypnoporodní kurz. Jako dárek jsme tam dostali pár mp3 nahrávek, byly to nahrávky plné relaxací, meditací a já je začala pečlivě každý večer poslouchat. Užívala jsem si ten čas sama se sebou a miminkem, sluchátka v uších… asi až tak moc, že to inspirovalo moje blízké – mého Jiříka a kamarádku Kristý – kteří mi jako laskavý a štědrý dárek vytvořili relaxační audio nahrávky.

Poslouchání jsem tak s o to větší chutí a radostí zařadila do svých denodenních činností, vždycky když jsem měla chvilku, čas jen pro sebe, když jsem chtěla zpomalit, soustředit se jen na sebe a na miminko.

Bezesporu byly relaxace jedním ze “semínek”, co mi pomohly porod prožít do velké míry přesně tak, jak jsem chtěla. Naučila jsem se správně dýchat, uvolňovat se, ladit se sama na sebe… 

Relaxace a práce s afirmacemi mi velmi pomohly se na porod začít těšit, být silnější a tak nějak plně důvěřovat v samu sebe.

Chcete si článek raději poslechnout? Pusťte si ho ve formě podcastu.

Vaše zkušenost

Samotnou mě to tak nadchlo, že jsem se rozhodla připravit něco i pro ostatní ženy, které si tak mohou těhotenství a porod užít podle svého.

Dala jsem dohromady vlastní zkušenosti, dlouholeté zkušenosti s jógou a ve spolupráci s mým mužem (koučem), vznikly RELAXACE. Relaxace, které bych chtěla poslouchat já sama. Suma sumárum jsem natočila 7 audio nahrávek (+ 1 k poslechu zdarma), celkem 38 minut relaxací, které můžete poslouchat v různých fázích těhotenství. Nejde určitě o žádné “ezo” relaxace, nazvala bych je jako relaxace pro moderní ženu. Jsou dlouhé tak akorát, aby si je stihla poslechnout opravdu každá z vás.

  1. AFIRMACE
  2. ČEKÁNÍ NA MIMINKO
  3. NA PROCHÁZKU
  4. PRVNÍ DOBA PORODNÍ
  5. RELAXACE (ČICHOVÁ KOTVA)
  6. POVZBUZENÍ
  7. UVOLNĚNÍ STRACHU Z PORODU

 

❥ AFIRMACE v těhotenství, které jsem do relaxací zařadila jsou mé oblíbené. Pro dodání odvahy, sebevědomí, radosti a vděčnosti.

❥ ČEKÁNÍ NA MIMINKO se hodí, když už vám do porodu zbývá jen pár dní, nebo už jste třeba po termínu. Můžete pozvat miminko, aby už přišlo na tento svět a společně se na jeho příchod naladit.

O relaxace ❥ NA PROCHÁZKU jste si psali a mě bylo velkým potěšením je pro vás připravit. Součástí této relaxace v těhotenství je i zastavení se v prostoru, kde zrovna jste. Je na ní unikátní to, že si ji můžete pustit kdekoliv, třeba právě na procházce.

❥ PRVNÍ DOBA PORODNÍ jsou speciálně vybrané afirmace, které se hodí pro dobu, když se pomalinku ale jistě otevíráte a miminko přichází na svět. 

❥ ČICHOVÁ KOTVA, jedna z mých oblíbených. Potřebujete k ní něco, co vám voní a ideálně si to můžete vzít s sebou k porodu. Aromaterapeutické mýdlo, voňavou svíčku, vlastně cokoliv k čemu můžete “čichat”. Vůně se propojí s příjemným prožitkem a čichová kotva je na světě 😉

❥ POVZBUZENÍ pomáhalo v těhotenství i mně samotné. Těhotná žena je totiž úžasná žena. Žena je krásná, skvělá, silná a je potřeba si to občas připomenout. Tato relaxace vám to pomůže zvědomit.

❥ UVOLNĚNÍ STRACHU Z PORODU je opravdu krásná relaxace v těhotenství, která by vám měla pomoct podívat se na svůj případný strach a zjistit, co vám chce říct a případně jej trošku zmírnit.

Tak tohle je to, co nabízíme v rámci kompletního balíčku relaxací pro těhotenství a porodu. Teď už je jen na vás, jestli se do nich s námi pustíte. Chtěla bych vás i svým vlastním příběhem inspirovat, abyste si vytvořily vlastní zkušenost a do relaxací se pustily a užili si je.

Pokud byste si chtěla zakoupit jednotlivé relaxace, najdete je tady na této stránce.