O projektu

Příběhy zrození vznikly v září 2020, přesně 9 měsíců od narození prvního syna zakladatelky Lindy. I když se Linda jako prvorodička na porod velmi připravovala, nedopadl podle jejích představ, a to zejména kvůli necitlivému nemocničnímu personálu, i mj. proto  se rozhodla projekt založit.  

Příběhy zrození vznikly původně jako podcast, tedy rozhovory se ženami o jejich cestě za miminkem a zároveň rozhovory s odborníky na nejrůznější témata související s porodem. Aktuálně má každý díl podcastu v průměru 1500 unikátních poslechů.  

Už to však dávno není jen podcast, ale projekt sdružující komunitu pro současné a budoucí maminky. 

Naším snem je vytvořit knihovnu alespoň 200 příběhů, kde ukážeme nejrůznější spektrum toho, co je možné zažít. Hlavním cílem je ženy na jejich cestě podpořit, i k tomu směřují naše další aktivity. 

Rádi bychom přispěli k tomu, aby se ženy informovaly před svým porodem, aby se lépe připravily, aby vzaly zodpovědnost do svých rukou, aby cítily, že v tom nejsou samy. Díky sdílení a příběhům i ženy, které mají porod za sebou si můžou svůj příběh „zahojit“ a pocítit, že v tom nejsou sama. 

Takovým vedlejším skvělým efektem by bylo, kdyby se u nás systémově ve zdravotnictví povedlo skrz lepší informovanost žen měnit věci k lepšímu.

 

 

O nás

Linda Martišková

zakladatelka

Tento projekt vznikl díky tomu, že jsem se v lednu 2020 stala maminkou malého Šimonka. Jistě si dovedete představit, jak moc se mi život změnil. Nejspíš se ve mně něco změnilo, už když jsem zjistila, že jsem těhotná. Je to krásné, balancuji mateřství a práci, která mě nesmírně baví a naplňuje. Přála bych to tak každému. Ve volném čase si ráda zajdu na dobrou kávu, procházku do přírody nebo cvičím jógu.

Hanka Zámečníková

copywriting & administrativa

Narození mých dvou dětí mi změnilo život. Stala jsem se díky tomu poradkyní pro rodiče pro kojení, spánek a nošení dětí, lektorkou baby masáží a jako dula-studentka jsem teď právě ve dvouletém výcviku pro duly. A protože ráda podporuji nejen ženy v jejich cestě mateřstvím, ale také projekty, které ženám tuto cestu usnadňují, přidala jsem se s nadšením také k Příběhům zrození.

Eliška Procházková

marketing & editace podcastu

Odjakživa jsem kreativní duše a s radostí se vrhám do jakékoliv formy tvoření. Svou vášeň pro online marketing jsem ale objevila až v roce 2018. O dva roky později jsem přešla na volnou nohu a tak se teď, ještě ke studiu, věnuji projektům, které mi dávají smysl. Jedním z nich je projekt Příběhy zrození. Jsem moc vděčná, že můžu být jeho součástí … a to i přes to, že ještě nemůžu přispět svým vlastním porodním příběhem.

Projekt dlouhodobě podporují:

Propojte se s námi na sociálních sítích