O projektu

Příběhy zrození vznikly v září 2020, přesně 9 měsíců od narození prvního syna zakladatelky Lindy. I když se Linda jako prvorodička na porod velmi připravovala, nedopadl podle jejích představ, a to zejména kvůli necitlivému nemocničnímu personálu, i mj. proto  se rozhodla projekt založit.  

Příběhy zrození vznikly původně jako podcast, tedy rozhovory se ženami o jejich cestě za miminkem a zároveň rozhovory s odborníky na nejrůznější témata související s porodem. Aktuálně má každý díl podcastu v průměru 1500 unikátních poslechů.  

Už to však dávno není jen podcast, ale projekt sdružující komunitu pro současné a budoucí maminky. 

Naším snem je vytvořit knihovnu alespoň 200 příběhů, kde ukážeme nejrůznější spektrum toho, co je možné zažít. Hlavním cílem je ženy na jejich cestě podpořit, i k tomu směřují naše další aktivity. 

Rádi bychom přispěli k tomu, aby se ženy informovaly před svým porodem, aby se lépe připravily, aby vzaly zodpovědnost do svých rukou, aby cítily, že v tom nejsou samy. Díky sdílení a příběhům i ženy, které mají porod za sebou si můžou svůj příběh „zahojit“ a pocítit, že v tom nejsou sama. 

Takovým vedlejším skvělým efektem by bylo, kdyby se u nás systémově ve zdravotnictví povedlo skrz lepší informovanost žen měnit věci k lepšímu.

 

 

O nás

Linda Martišková

zakladatelka

Jirka Martišek

koordinátor projektu

Aneta Hurníková

obchod a komunikace s partnery

Eliška Procházková

marketing, grafika a editace podcastu

Kateřina Hulínová

copywriting a administrativa

Projekt dlouhodobě podporují:

Propojte se s námi na sociálních sítích